Бајерн после преокрета бољи од Борусије Менхенгладбах

Фудбалери Бајерна из Минхена савладали су после преокрета у утакмици 20. кола екипу Борусије Менхенгладбах 3:1. Леверкузен у Дармштату бољи 2:0, док је Штутгарт у гостима убедљиво надиграо екипу Фрајбурга 3:1.

Баварци су на домаћем терену дочекали Борусију Менхенгладбах и славили резултатом 3:1 и то после преокрета.

Госте је у вођство довео Елведи у 35. минуту, али је њихова радост кратко трајала.

Само 10. минута касније, Бајерн је стигао до изједначења поготком Александра Павловића. Млади фудбалер искористио је добру лопту Томаса Милера и рутински погодио мрежу. До полувремена резултат се није мењао

Изабраници Томаса Тухела у другом делу заиграли су доста офанзивније што је резултат донело у 70. минуту када се у стрелце уписао Хари Кејн. Коначни резултат на мечу - 3:1 у корист Бајерна поставио је Де Лихт у 86. минуту.

Леверкузен не одустаје од прве позиције

Сигуран је био и Бајер из Леверкузена који је славио на гостовању Дармштату са 2:0. Екипу Ћабија Алонса до тријумфа је водио Натан Тела који је био двоструки стрелац.

Прво је начео мрежу домаћина у 33. минуту, да би после само осам минута другог дела поново погодио и, испоставиће се, поставио коначан резултат.

Штутгарт лако са Фрајбургом

Фудбалери Штутгарта савладали су на гостујућем терену екипу Фрајбурга 3:1.

Гости су већ у првих 10 минута имали завидну предност. Стрелци за Штутгарт били су Ундав у 3- и Фухрих у 7. минуту.

У 18. минуту Рол је због оштрог старта задобио директан црвени картон, а прво полувреме је надокнађено чак 11 минута. У последњем минуту судијске надокнаде првог дела Кублер је смањио резултат на 2:1.

Коначних 3:1 за Штутгарт поставио је Мителштат у 74. минуту.