Утакмица фудбалера Звезде и Ботева на Кипру прекинута након сукоба на терену

Припремна утакмица коју су фудбалери Црвене звезде играли на Кипру против бугарског Ботева из Враца прекинута је у 67. минуту након оштрог старта Уроша Спајића после којег је уследило кошкање и општи метеж на терену. Црвено-бели су у тренутку прекида водили 2:1.

Утакмица између Црвене звезде и бугарског Ботева требало је да буде последња провера црвено-белих пред повратак за Београд, али је прекинута у 67. минуту због сукоба између играча два тима.

Метеж на терену је уследио након оштрог старта Уроша Спајића над Диогом Барбосом на средини игралишта.

Када се придигао са земље, Барбоса је насрнуо на штопера Звезде, па је дошло до гурања и кошкања фудбалера два тима.

Тренери обе екипе решили су да предупреде нове тензије и окончали су меч пре краја, при вођству црвено-белих од 2:1.

Звезда је повела већ у 8. минуту. После велике грешке голмана Ботева, Шерифу Ендиајеу није било тешко да убаци лопту у мрежу са два метра.

Барбоса је у 37. минуту са ивице казненог простора пласирао лопту у малу мрежу за изједначење - 1:1.

Брзо је Звезда вратила предност, већ у 43. минуту. Дуга лопта Срђана Мијаиловића пронашла је у казненом простору Ендиајеа који је другим голом на мечу поставио, испоставиће се, коначан резултат.

Црвена звезда је играла у саставу: Поповић, Недељковић, Спајић, Драговић, Радојевић (од 46. Николић) - Мијаиловић, Канга - Букари, Шљивић (од 46. Кнежевић), Олањинка - Ендиаје.