Реми Лација и Наполија у Риму, Интер минималним резултатом бољи од Фјорентине

Фудбалери Лација и Наполија ремизирали су резултатом 0:0 у оквиру 22. кола италијанске Серије А. Интер је у гостима савладао Фјорентину 1:0.

Лацио је ремијем пропустио шансу да се изједначи на табели са Аталантом која се налази на месту које води у Лигу шампиона.

Утакмица која је носила епитет једног од дербија кола није оправдала очекивања. Виђен је тек један шут у оквир гола током читавог меча у ком је Наполи имао већи посед лопте, али није успео да озбиљније запрети ривалу.

У првом мечу недељног програма Ђенова је савладала Лече након преокрета резултатом 2:1. Црногорски репрезентативац Никола Крстовић довео је госте у предност у 31. минуту, али су Матео Ретегуи у 70. и Кејлеб Екубан у 76. минуту својим головима донели победу Ђенови.

Монца је голом Андрее Колпанија у 31. минуту надиграла Сасуоло, док су Верона и Фрозиноне поделили бодове у мечу који је завршен резултатом 1:1.

Томас Суслов је постигао гол за домаће у надокнади времена првог полувремена, да би Кајо Хорхе донео Фрозинонеу бод голом у 58. минуту.

Интер преживео гостовање у Фиренци

Фудбалери Интера уписали су неубедљиву победу против Фјорентине која их одржава на првој позицији Серије А.

Интер је повео на почетку меча, али је домаћа екипа пропустила велики број прилика, међу којима је и једанаестерац.

Лаутаро Мартинез донео је предност неро-азурима већ у 14. минуту, али су се гости од тог тренутка повукли и препустили контролу утакмице домаћину.

Фјорентина је низала прилике, али су гости успевали да се бране.

Виола је имала чак и једанаестерац, али је са беле тачке био непрецизан Нико Гонзалес.