Немања Максимовић постигао гол за Хетафе у поразу од Осасуне у 21. колу Ла Лиге

Фудбалери Осасуне победили су на свом терену екипу Хетафеа резултатом 3:2 у мечу 21. кола шпанске Ла Лиге. Српски интернационалац Немања Максимовић био је стрелац другог гола за поражени тим док Стефан Митровић није улазио у игру.

Иако су домаћини убедљиво повели у првом полувремену, гостујући Хетафе је преузео иницијативу у другом полувремену и успео да дође до изједначења али је Осасуна у финишу меча успела да дође до победе крајње необичним поготком бека Жезуса Ареза.

Голове за Осасуну постигли су Раул Гарсија у деветом, Икер Муњоз у 31. и Жезус Арезо у 80. минуту.

Код гостију у листу стрелаца уписали су се Борха Мајорал у 64. и српски репрезентативац Немања Максимовић у 68. минуту. Максимовић је одиграо цео меч за Хетафе, а добио је жути картон у 86. минуту. Стефан Митровић био је на клупи за резерве у екипи Хетафеа.

Српски фудбалер Дарко Брашанац играо је од 66. минута за екипу Осасуне.

Хетафе је тренутно на десетом месту на табели са 26 бодова, а у наредном колу на свом терену дочекаће Гранаду.

Осасуна је на 11. месту на табели Ла Лиге са 25 бодова, а у наредном колу гостоваће Севиљи.

У другој данашњој утакмици фудбалери Реал Мадрида надиграли су Алмерију са 3:2 на свом терену после резултатског преокрета и драматичне завршнице, а кључну улогу у врло равноправном мечу одиграла је ВАР технологија.