"Орлићи" без проблема савладали Луксембург

Млада фудбалска селекција Србије, играчи узраста до 21 године, савладали су Луксембург 2:0, у утакмици петог кола квалификација за Европско првенство.

Нису изабраници Љубинка Друловића имали много проблема против Луксембурга, па су резултатом 2:0 остварили трећи тријумф у квалификацијама за континентални шампионат.

Србија је била доминантна током свих 90 минута утакмице у Старој Пазови, а голове је постигла на време - у првом полувремену.

Петар Ратков је у 13. минуту донео предност "орлићима", да би коначан резултат поставио капитен Владимир Лучић у 30. минуту са беле тачке.

Србија је и у наставку била бољи ривал, али није успела да постигне још који погодак.

Србија је остварила трећу победу у квалификационој Групи Ф, док је у истом термину Украјина минималним резултатом савладала екипу Азербејџана.

Енглеска је у вечерњем термину савладала Северну Ирску 3:0.

Украјина је прва на табели са свих пет победа и 15 бодова, Енглеска је друга са 12, Србија је на трећем месту са 9. Северна Ирска, Азербејџан и Луксембург скупили су по три бода.