Јувентус бољи од Каљарија, гол Илића у ремију Торина са Монцом

Фудбалери Лечеа ремизирали су са екипом Милана 2:2 у утакмици 12. кола италијанске Серије А. Јувентус је у Торину био бољи од Каљарија 2:1, Монца и Торино ремизирали су 1:1.

Фудбалери Лечеа успели су да надокнаде заостатак од два гола и на крају ремизирају са Миланом.

Гости су повели већ у 28. минуту голом Оливијеа Жируа на асистенцију Теа Ернандеза. Милан је у 35. стигао и до другог гола. Стрелац је био Рејндерс на асистенцију Самјуела Чуквуецеа из Нигерије.

Иако је резултат на полувремену био висок стање на терену није било такво, Лече је у неколико наврата имао прилику да матира Мањана.

У другом делу меча, Милан је имао више лопте у поседу, покушали су до новог гола, али су фудбалери Лечеа успели оно што нису у првом полувремену.

Сансоне је у 66. минуту смањио заостатак, да би Банда у 70. донео изједначење Лечеу.

Последњих пар минута били су хаотични. Жиру је у 93. минуту добио црвени картон због приговарања судији.

Само минут касније Владимиро Фалконе асистирао је Роберту Пиколију који је савладао Мањана, гол је ипак поништен након ВАР интервенције због прекршаја који је Пиколи начинио.

Јувентус је на свом терену савладао екипу Каљарија 2:1.

"Стара дама" је стигла до битне победе која је враћа на прво место Серије А.

Јувентус је нападао, доста шутирао, али је мали број удараца ишао у оквир гола ривала, па резултат на полувремену није био промењен.

Домаћи тим повео је голом Бремера којем је асистирао српски репрезентативац Филип Костић у 60. минуту.

Ругани је у 70. дуплирао предност Јувентусу након гужве у шеснаестерцу тако што је телом убацио лопту у мрежу ривала.

Пет минута касније, Алберто Дозена постиже утешни погодак за Каљари.

Утакмици у Торину присуствовао је Новак Ђоковић.

Монца и Торино поделили су бодове на стадиону "Бринатео".

Торино је био бољи ривал током читавог првог полувремена, али није могао до гола.

Екипа Игора Јурића повела је у 55. минуту голом Ивана Илића на асистенцију Запате.

Само 10 минута касније, у 77. Колпани постиже изједначујући погодак.

Обе екипе су у наставку имале по неку добру прилику али нису успеле да изборе победу. За Торино наступили су и Вања Милинковић-Савић и Немања Радоњић који је ушао са клупе.