Фудбалери Флуминенсеа савладали Боку и освојили Копа Либертадорес

Фудбалери бразилског Флуминенсеа освојили су прву титулу Копа Либертадорес у историји, победом у финалу над аргентинском Боком Јуниорс са 2:1 после продужетака.

Бразилски тим је у сјајном финалу 64. издања престижног такмичења Јужне Америке на легендарној „Маракани“ пред 75.000 гледалацаповео у 36. минуту поготком ветерана Хермана Каноа.

Бока Јуниорс успева у другом полувремену у 76. минуту да изједначи поготком Луиса Адвинкула па се отишло у продужетак.

У 99. минуту млади нападач Флуминезеа Џон Кенеди постиже погодак којим свом тиму обезбеђује освајање трофеја.

Флуминенсе је тако дошао до прве титуле Копа Либертадорес у историји и наставили доминацију клубова из Братила који су неприкосновени већ пету сезону узастопно. Претхоедно су по два пута најбољи били Фламенго и Палмеирас.