Бетис бољи од Осасуне, Атлетико од Алавеса

Бетис је на домаћем терену савладао Осасуну 2:1 у утакмици 11. кола Примере. Рајо Ваљекано је ремизирао са Реал Сосиједадом 2:2. Бодове су поделили и Атлетик Билбао и Валенсија резултатом 2:2. Атлетико Мадрид је на свом терену савладао екипу Алавеса 2:1.

Бетис је на домаћем терену до оба гола стигао у надокнадама времена.

Прво полувреме прошло је у знаку домаће екипе која је константно претила ривалу. Ипак, до гола су успели да дођу тек у надокнади првог дела.

Вилијам Хосе је на асистенцију Иска постигао гол за предност Бетиса.

Гости су до поравнања стигли у 85. минуту, да би коначних 2:1 поставио Иско у четвртом минуту судијске надокнаде.

Ваљекано је ремизирао са Реал Сосиједадом 2:2.

Мумин је у 31. минуту донео предност Ваљекану, да би у 41. минуту Ојарзабал постигао изједначујући погодак.

Исти фудбалер је у 66. минуту са беле тачке донео предност Сосиједаду. Бебе је у надокнади времена постигао поравнавајући погодак и донео бод Ваљекану.

Атлетик Билбао и Валенсија ремизирали су у Баскији 2:2

Домаћин је повео у 32. минуту голом Де Маркоса после одличне асистенције Вилијамса.

Перез је у 62. минуту донео поравнање, да би шест минута касније Дуро гостујући тим довео у предност.

Реми Билбау донео је Беренгер голом у седмом минуту судијске надокнаде.

Фудбалери Атлетико Мадрида победом над Алавесом попели су се на треће место Примере.

Оба гола, домаћа екипа постигла је у првом полувремену.

Рикелме је у 26. минуту донео предност "јорганџијама", да би Мората у надокнади повисио на 2:0.

Гевара је у надокнади меча, у 90+6. минуту поставио коначних 2:1.