Фудбалери Каљарија преокретом од 0:3 до 4:3, Интеров минималац против Роме

Фудбалери Каљарија победили су на свом терену екипу Фросинонеа резултатом 4:3 у мечу десетог кола италијанске Серије А. Домаћи фудбалери су до победе дошли после несвакидашњег резултатског преокрета.

Фрозиноне је водио 3:0 головима Матијаса Сулеа у 23. и 37. и Марка Брешианинија у 49. минуту.

Домаћи фудбалери су потом заиграли ангажованије и у финишу меча су стигли до великог преокрета. Голове за Каљари су постигли Гаетано Ористанио у 72, Антоан Макумбу у 76. и Леонардо Паволети у четвртом и шестом минуту надокнаде времена. Фудбалери Каљари нису искористили пенал у 30. минуту преко Марка Манкосуа.

Каљари је тријумфом против Фросинонеа и стигао до прве победе ове сезоне у Серији А. Клуб са Сардиније се тренутно налази на претпоследњем месту на табели са само шест бодова, а у наредном колу на свом терену ће играти са Ђеновом.

Фросиноне је 12. на табели са 12 бодова, а овај клуб ће у наредном колу италијанског шампионата дочекати Емполи.

Голом Маркуса Тирама је Интер победио Рому на "Ђузепеу Меаци" за 25. бод и одржавање првог места на табели Серије А. Рома је осма са 14 бодова.

У следећем колу Интер гостује код Аталанте у Бергаму, а Рома дочекује Лече.