Напредак изненадио Јавор у Ивањици на старту новог кола Суперлиге

Фудбалери Напретка надиграли су Јавор на гостовању у првој утакмици 13. кола Суперлиге Србије. Драгоцена три бода која су им обезбедила одвајање са дна табеле Крушевљанима је са два постигнута гола практично обезбедио Милан Бојовић.

Напредак је у Ивањици сигурно ушао у меч и већ на самом старту преузео иницијативу, а Јавор, који је на свом терену словио за фаворита, није успевао да пружи адекватан отпор.

Нападач Напретка Милан Бојовић је у два наврата у 11. и 19, минуту одлично искористио центарцутеве из корнера и сместио лопту у гол домаћина за сигурно вођство од 2:0.

Јавор је потом у 32. минуту остао са играчем мање, јер је Кристијан Тојчић добио црвени картон, па су им максимално умањене шансе за адекватан отпор за игру расположеним гостима.

У другом полувремену није било промене резултата а Напредак се са педпоследњег места на табели преселио на 13. позицију са 11 бодова док је Јавор са 14 освојених бодова остао на 10. месту.