Млади фудбалери Звезде после преокрета поражени у Лајпцигу

Млади фудбалери Црвене звезде поражени су данас у Лајпцига од домаћина са 2:1 (0:0), у мечу трећег кола групе Г УЕФА лиге младих.

После прилично незанимљивог првог полувремена, Звезда је у Лајпцигу повела голом Вељка Вукојевића у 47. минуту. Момак који је пре седам дана дебитовао за први тим Звезде, одлично се снашао у шеснаестерцу домаћина и матирао голмана Фернанда Дикеса.

Деловало је да ће Звезда однети цео плен у Београд, али је у 81. минуту изједначио Симон Ширак.

Везиста Лајпцига је упутио неодбрањив ударац са ивице шеснаестерца. Преокрет и победу домаћину донео је Луцио Шарић голом у 87. минуту. Шарић је шутирао из срца шеснаестерца, а лопта је закачила Луку Лечића и преварила голмана Вука Драшкића.

У наредном, четвртом колу, Звезда ће 7. новембра дочекати Лајпциг и имати прилику за реванш, док ће Манчестер сити бити домаћин Јанг бојсу, којег је данас у Швајцарској победио резултатом 4:0. На табели групе Г први је Манчестер Сити са седам бодова, колико има и Лајпциг, Звезда је трећа са три бода, док је Јанг бојс последњи без бодова.

У осмину финала директно иде првопласирана екипа из сваке од осам група, док ће другопласирани у разигравање за пласман у осмину финала против неког од клубова који се такмиче у стази државних шампиона.