Келнов првенац против Борусије Менхенгладбах

Фудбалери Келна победили су на свом терену Борусију из Менхенгладбаха резултатом 3:1 у мечу осмог кола Бундеслиге.

Келн је тријумфом против екипе из Менхенгладбаха стигао до прве победе ове сезоне у Бундеслиги.

Два гола за Келн постигао је Флоријан Кајнц из пенала у деветом и 77. минуту, док се једном у листу стрелаца уписао Лука Валдшмит у првом минуту надокнаде времена.

Једини погодак за госте дао је Нико Елведи у 64. минуту. Гости су завршили меч са фудбалером мање, пошто је у 70. минуту искључен Куадио Коне.

Келн је 16. на табели Бундеслиге са четири бода, а у наредном колу гостоваће Лајпцигу.

Борусија заузима 12. место на табели са шест бодова, а у наредном мечу играће на свом терену са Хајденхајмом.

Аугсбург је у славио у гостима код Хајденхајма резултатом 5:2.

Хајденхајм је водио 2:0 головима Тима Клајндинста у 17. и Јана-Никласа Бестеа у 18. минуту.

Аугсбург је до тријумфа стигао головима Филипа Теца у 29, Мадса Педерсена у 41, Ермедина Демировића у 42, Феликса Удохаја у 64. и Елвиса Реџбечаја у 88. минуту из једанаестерца.

Аугсбург се налази на 10. месту на табели Бундеслиге са осам бодова, а у наредном колу ће дочекати Волфсбург.