Бајер сменио Штутгарт на првом месту Бундеслиге, Бајерн убедљив против Фрајбурга

Фудбалери Бајер Леверкузена славили су над Келном 3:0 у мечу седмог кола Бундеслиге.

Трећи тријумф у низу за Бајер десио се против "фењераша" Келна.

Јонас Хофман је довео домаћина у вођство у 22. минуту. Предност је дуплирао Џереми Фримпонг у 32. минуту, а коначан резултат је поставио Виктор Бонифејс у 67. минуту.

Бајер се са укупно 19 бодова попео на чело Будеслиге, спустивши Штутгарт на другу позицију. Келн је последњи са тек једним бодом.

Ривал Бајеру у осмом колу биће Волфсбург, а Келн игра против Борусије Менхенгладбах.

Испод Бајера и Штутгарта је Бајерн који је победио Фрајбург са 3:0.

Први погодак на мечу дело је Кингслија Комана у 12. минуту на асистенцију Томаса Милера. Лерој Сане у 25. минуту је повисио на 2:0, проиграо га је Хари Кејн. Могао је Сане у 45. минуту и до другог поготка на овом дуелу, али га је ВАР поништио.

Зато је Коман дошао до другог поготка у 85. минуту.

Бајернов наредни меч је гостовање код Мајнца. Фрајбург игра код куће против Бохума.