Лајпциг испустио два гола предности против Бајерна, Леверкузен победом против Мајнца до прве позиције

Фудбалери Бајерна ремизирали су са Лајпцигом 2:2 у мечу у оквиру шестог кола Бундеслиге. Бајер Леверкузен је надиграо екипу Мајнца са 3:0

"Бикови" су већ у 26. минуту имали предност од два гола, међутим, Баварци су у наставку успели да се врате и на крају освоје "само" бод на тешком гостовању.

Све је одлично кренуло за Лајпциг, пошто је Опенда у 20. минуту погодио мрежу Улриха, који је шест минута касније још једном био савладан.

Овога пута, Опенда је био асистент, а егзекутор Лукеба за велику радост домаћих навијача.

Повратак Бајерна најавио је Хари Кејн у 57. минуту, када је реализовао пенал, да би Сане у 70. изједначио резултат.

До краја сусрета није било великих шанси, тако да се ни резултат није мењао.

Лајпциг је пети на табели са 12 бодова, док је Бајерн за једну позицију боље пласиран, са једним бодом више.

Бајер Леверкузен се убедљивом победом против Мајнца попео на прву позицију на табели.

Мајнц је био активнији противник, стварали су више прилик, али је Бајер своје искористио.

Гости су до предности стигли у 17. минуту аутоголом Ван ден Берга, што је био и коначан резултат на полувремену.

Грималдо је у 59. минуту дуплирао предност своје екипе, да би коначних 3:0 у 65. поставио Хофман.