Шпанкиње шампионке света у фудбалу

Женска фудбалска репрезентација Шпаније освојила је титулу шампиона света, пошто је у финалу, на Олимпијском стадиону у Сиднеју, савладала Енглеску минималним резултатом. Гол вредан највреднијег трофеја постигла је Олга Кармона Гарсија у 29. минуту утакмице.

Шпанија је први пут у историји постала шампион света у конкуренцији дама, победом над Енглеском од 1:0.

Једини гол на мечу постигла је Олга Кармона Гарсија, фудбалерка Реала и капитенка националног тима, у 29. минуту утакмице.

Шпанија је могла и до убедљивије победе, пошто је Јенифер Ермозо у 70. минуту промашила пенал.

Изабранице Хорхеа Вилде тако је са трона скинула Американке, које су на последња два шампионата биле шампионке света.

Треће место на шампионату освојила је Шведска, које је са 2:0 савладала Аустралију.

Голове за шведски тим постигле су Ролфо и Аслани.