Бајернових шест комада против Шалкеа, Унион надиграо Фрајбург у дуелу за Лигу шампиона

Фудбалери Бајерна савладали су 6:0 екипу Шалкеа у мечу 32. кола Бундеслиге. Унион Берлин је тријумфовао 4:2 против Фрајбурга у врло важном дуелу за место у Лиги шампиона.

Сусрет првопалсираног и екипе која из зоне испадања у Михену прошао је у очекиваном сценарију.

Бајерн је декласирао Шалке у лепој фудбалсој представи уколико сте фан тима из Минхена. Томас Милер је голом у 21. минуту покренуо лавину. Џамал Мусијала је срушен у казненом простору шест минута касније, а прецизан са беле тачке био је Џошуа Кимих. У другом полувремену блистао је Серж Гнабри са два поготка, у 50. и 65. минуту. До краја меча су се у стрелце уписали и Матис Тел (80') и Насир Мазрауи (90+2').

Бајерн са 68 бодова бежи Борусији Дортмунд, коју чека дуел са Мехнегладбахом, на врху Бундеслиге. Шалке је последњи са 25 бодова. Тим Томаса Тухела у наредном колу опет игра на свом терену, ривал је Лајпциг. Шалке дочекује Ајнтрахт.

Импресивних тријумфом 4:2 над Фрајбургом Унион Берлин је одржао позицију за Лигу шампиона. Екипе су пред овај дуел биле изједначене по броју бодова, а клуб из престонице је искористио предност домаћег терена да већ у првом полувремену дође до убедљиве предности.

Кевин Беренс је у петом минуту први затресао мрежу Фрајбурга. Асистент код тог поготка Шералдо Бекер је потом постао двоструки стрелац - у 36. и 38. минуту.

Фрајбург се није предавао. Успели су да смање заостатак и повећају драму у другом полувремену. Мануел Гулде у 56. и Винћенцо Грифо из пенала у 70. минуту су поставили 3:2. Изједначење се осећало у ваздуху. Да до њега не дође побринуо се Ледуни у 80. минуту за 4:2.

Унион Берлин је сада трећи са 59 бодова, испод су Лајпциг са 57 и Фрајбург са 56 бодова.

У термину од 15:30 Волфсбург је са 2:1 победио Хофенхајм, Бохум надиграо Аугсбург 3:2, док је Ајнтрахт био бољи од Мајнца 3:0.