Њукасл лако савладао Јунајтед

Фудбалери Њукасла у дербију 29. кола Премијер лиге савладали су Манчестер јунајтед резултатом 2:0 и дошли на корак од пласмана у Лигу шампиона.

Њукасл је победом над Јунајтедом скочио на треће место најјаче енглеске лиге, на позицију која га у наредној сезони води у Лигу шампиона.

Домаћин је у свим сегментима надиграо екипу Манчестера, чиме је победа коју су остварили заслужена.

Њукасл је јако ушао у меч. У 14. минуту домаћини су имали велике шансе да дођу до поготка, али је Давид Де Хеа одбранио два зицера заредом. Прво је зауставио ударац Исака главом из велике близине, а потом је интервенисао и са земље када је Вилок натрчао на одбитак.

До полувремена Њукасл је имао две нове прилике које нису успели да искористе.

Друго полувреме донело је још агресивнију игру домаћина, а кључни тренутак десио се у 65. минуту када је Џо Вилок погодио за 1:0.

Коначних 2:0 поставио је Калум Вилсон, сјајним ударцем главом на асистенцију Трипијеа након што је Хари Мегвајер заспао у одбрани Јунајтеда.