Читај ми!

Комисија за широкопојасни приступ

Широкопојасни приступ треба да буде обухваћен универзалном услугом и буде доступнији привреди и грађанима, да више од 50 одсто домаћинстава у свакој земљи има приступ Интернету, као и да продор Интернета достигне више од 60 одсто популације,циљеви су које би требало остварити до 2015.године на глобалном нивоу, поручено је из Министарства културе, информисања и информационог друштва уочи оснивања Националне комисије за широкопојасни приступ и дигитални развој.

Оснивачком састанку Националне комисије, који ће се одржати сутра, а чији ће задатак бити промоција ових циљева и њихово остваривање у Србији, председаваће Државна секретарка за дигиталну агенду Јасна Матић и генерални секретар Међународне уније за телекомуникације Хамадун Туре, најављено је из ресорног министарства.

Комисија се формира по угледу на глобалну Brodbаnd комисију, коју су 2010. године основали Међународна унија за телекомуникације (ITU) и Организација за образовање, науку и културу Уједињених Нација (UNESCO).

Копредседници глобалне Brodbаnd комисије су Пол Кагаме, председник Руанде и Карлос Слим, председник Карсо групе, а потпредседници су др Хамадун Туре, генерални секретар ITU и госпођа Ирина Бокова, генерална директорка UNESCO.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом