недеља, 07.09.2014, 23:43 -> 13:28
Извор: Драмски програм Радио Београда
Радионица звука
Марија Ћирић: Белешке београдског трамваја
У серији РАДИОНИЦА ЗВУКА премијерно емитујемо радиофонско дело Марије Ћирић „Белешке београдског трамваја”.
О делу:
„У центру ове аудитивне радиофонске форме јесте београдски трамвај на линји 2. Његова кружна путања по старом градском језгру чини се погодном основом за градњу фабуле, будући да путовање може почети и завршти се било где (уколико се уопште завршава). Популарна „двојка" тако упија свакодневне, типичне и специфичне звуке ове балканске престонице: пијаце, факултети, сирене, грђански протести, цркве, улични музиканти, чак и зоолошки врт; упада у (не)очекиване ситуације. „Двојка" прислушкује своје (са)путнике. Покушава своје кретање да учини музикалним, мада јој то не полази увек за руком... Белешке београдског трамваја са линије 2, на начин разматран у овом звучном експерименту, фигурирају као својеврстан рондо.”
У реализацији дела учествовали су:
Тон мајстор: Слободан Станковић
Режија: Марија Ћирић
Уредник: мр Предраг Д. Стаменковић
Продуцент: Александра Рајић-Жикић
Продукција: Драмски програм Радио Београда, јул 2014.
Коментари