Са београдских сцена – Симфонијски оркестар РТС

Репродукујемо концерт Симфонијског оркестра Радио-телевизије Србије под управом Бојана Суђића, који је одржан у Коларчевој задужбини 2. октобра 2010. године. Солисткиња је била пијанисткиња Аника Вавић. На репертоару су били Концерт за клавир и оркетсар у фис-молу, опус 20 Александра Скрјабина и Друга симфонија у ха-молу Александра Бородина.

Аника Вавић, рођена 1975. године у Беогарду, пажњу међународне јавности скренула је 2001. године освојивши награду на престижном музичком такмичењу Стенвеј, након чега је као звезда у успону започела сарадњу и концертну сезону у бечком Музикферајну и Консертхаусу 2003/2004. године. На репертоару ове уметнице налазе се дела широког распона: од остварења барокних аутора до савремених композитора. Посебан утицај на уметнички развој Анике Вавић имао је Мстислав Ростропович, који ју је упознао са значајним руским композиторима двадесетог века, попут Родиона Шчедрина и Галине Устволскаје. Аника Вавић је наступала са познатим светским оркестрима, попут Минхенске филхармоније, Оркестра Марински, Симфонијског оркестра Лајпцишког радија, а сарађивала је са диригентима као што су Валериј Гергиев, Паво Јерви, Стефан Блунијер и други.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом