петак, 25.04.2014, 20:02 -> 23:13
Извор: Трећи програм
Концертна сезона Симфонијског оркестра Радио Берлина 2013–14
У првој емисији слушаћете Концерт у де молу за клавир и оркестар, број 1 опус 15, Јоханеса Брамса. Диригује Марек Јановски. Солисткиња је Ана Вињицкаја. У другој емисији емитујемо Симфонију у Ес дуру, број 3 опус 97, названу Рајнска Роберта Шумана.
Чућете снимак наступа овог оркестра под управом Марека Јановског, који је одржан 23. децембра прошле године у дворани Филхармоније у Берлину. Прва тачка на програму био је Концерт у де молу за клавир и оркестар, број 1 опус 15 Јоханеса Брамса. Солистичку деоницу тумачила је руска пијанисткиња Ана Вињицкаја.
Рођена 1983. године у Новоросијску, ова уметница потиче из породице пијаниста. Прве часове клавира добила је од мајке када је имала шест година, да би већ у осмој имала свој први јавни наступ са симфонијским оркестром. Након студија клавира у класи Сергеја Осипенка на Конзерваторијуму Сергеј Рахмањинов у Ростову на Дону, Вињицкаја започиње специјалистичке студије код Јевгенија Корилова на Универзитету за Музику и Позориште у Хамбургу 2002. године, на којем већ од 2009. године ради као професорка клавира. Добитница је бројних награда и признања међу којима се посебно издваја прва награда на такмичењу Краљица Елизабета у Бриселу 2007. године и награда Ленард Бернстајн коју је добила 2008. године на Музичком фестивалу Шлезвиг-Холштајн.
Коментари