субота, 01.03.2014, 22:30 -> 14:23
Извор: Трећи програм
Наташа Миловић: Едвард Бонд и постмодерна моралност
На Трећем програму, од четвртка, 27. фебруара, до суботе, 1. марта, можете пратити текст Наташе Миловић „Едвард Бонд и постмодерна моралност”.
Наташа Миловић у тексту Едвард Бонд и постмодерна моралност пише о теми насиља у савременој драми, анализирајући на који начин је она обрађена у драмама и есејима британског писца Едварда Бонда. Ауторка истиче да је због радикално другачијег погледа на драму и позориште, као и због својих политичких исказа, Бонд имао проблема у сарадњи са готово свим мејнстрим позориштима у Британији. Он пише о моралним дилемама својих ликова у неправедним друштвима која производе насиље. Бонд се не бави драмом одвојеном од друштвеног контекста и због тога је непопустљив у свом одбијању да прихвати процес карактеристичан за савремена друштва у коме долази до претварања свега: знања, ресурса и људи у обичну робу. Наташа Миловић у својој студији истиче да се „Едвард Бонд опробао и као редитељ својих сопствених комада; развио је посебан метод, како режије, тако и глуме, с циљем да се ни на једном нивоу у позоришту не подлеже тако лако тривијализацији истине, нити да позориште негира истину и бежи у нихилизам, произвољност и помодне обрасце свеприсутне забаве".
Уредница Оливера Нушић.
Коментари