субота, 11.01.2014, 23:58 -> 17:48
Извор: групе The Bad Plus
Џез – групa The Bad Plus
Слушаћемо концерт америчке групе The Bad Plus који је снимљен, 25. маја прошле године, на Elbjazz фестивалу у Хамбургу.
Овај трио чине пијаниста Итан Ајверсон, контрабасиста Рид Андерсон и бубњар Дејвид Кинг. Састав је оформљен 2000. године и врло брзо је стекао добру репутацију захваљујући необичним интерпретацијама поп и рок хитова у модерном авангардном и пост-бап маниру. На репертоару су се, уз ауторске нумере, нашле песме Нирване, Блонди, Пинк Флојд, Блек Сабат, и многих других познатих бендова. Трио је повремено наступао и са гостујућим музичарима, попут певачице Венди Луис или саксофонисте Џошуе Редмана, те снимао албуме за велике дистрибуције и издаваче.
На последња два албума The Bad Plus су направили програмски заокрет и у потпуности се окренули властитим композицијама, покушавајући да изместе израз изван очекиване перцепције аудиторијума. Дугогодишње балансирање између савременог џеза и поп музике осећа се и у ауторским композицијама које доносе специфичан и питак спој класичарски деликатног клавира, пуног звука контрабаса и размаханих бубњева. На Elbjazz фестивалу у Хамбургу, трио највећи део сетлисте заснива на албуму Мејд „Made Possible" из 2012. године.
Аутор Никола Марковић
Коментари