Џез – групa The Bad Plus

Слушаћемо концерт америчке групе The Bad Plus који је снимљен, 25. маја прошле године, на Elbjazz фестивалу у Хамбургу.

Овај трио чине пијаниста Итан Ајверсон, контрабасиста Рид Андерсон и бубњар Дејвид Кинг. Састав је оформљен 2000. године и врло брзо је стекао добру репутацију захваљујући необичним интерпретацијама поп и рок хитова у модерном авангардном и пост-бап маниру. На репертоару су се, уз ауторске нумере, нашле песме Нирване, Блонди, Пинк Флојд, Блек Сабат, и многих других познатих бендова. Трио је повремено наступао и са гостујућим музичарима, попут певачице Венди Луис или саксофонисте Џошуе Редмана, те снимао албуме за велике дистрибуције и издаваче.

На последња два албума The Bad Plus су направили програмски заокрет и у потпуности се окренули властитим композицијама, покушавајући да изместе израз изван очекиване перцепције аудиторијума. Дугогодишње балансирање између савременог џеза и поп музике осећа се и у ауторским композицијама које доносе специфичан и питак спој класичарски деликатног клавира, пуног звука контрабаса и размаханих бубњева. На Elbjazz фестивалу у Хамбургу, трио највећи део сетлисте заснива на албуму Мејд „Made Possible" из 2012. године.

Аутор Никола Марковић

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом