Камерни оркестри

Камерата из Ирске

У емисији која је посвећена интерпретацијама ансамбла Камерата из Ирске, слушаћете снимак концерта који су ови уметници под управом Берија Дагласа одржали 10. августа 2013. године на фестивалу Промс у Лондону. Том приликом изведена су дела Бенџамина Бритна, Дмитрија Шостаковича и Ленокса Барклија.

Камерату из Ирске је основао пијаниста Бери Даглас, а први концерт су одржали 1999. године у Белфасту. Они су резиденцијални оркестар током лета у Clandeboye house-у у Бангору. Овај догађај омогућава младим музичарима интензивне мајсторке курсеве код Берија Дагласа, али и код осталих музичара из оркестра. Покровитељи Кмерате из Ирске су председник Ирске и Краљица Елизабета II.

У првој емисији слушаћете концерт за клавир и гудаче Млади Аполон опус 16 Бенжамина Бритна и Концерт за клавир, трубу и оркестар број 1 у це-молу опус 35 Дмитрија Шостаковича.

У другој емисији Камератa из Ирске изводи Варијације на тему Френка Бриџа Бенџамина Бритна и Серенаду за гудаче Ленокса Барклија.

Аутор емисије Марија Шекуларац

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом