петак, 08.11.2013, 20:00 -> 13:44
Извор: Трећи програм
Директан пренос из Студија 6 - Концерт ансамбла „Градилиште"
У сарадњи са фестивалом Међународна трибина композитора, Трећи програм Радио Београда и канал РТС Дигитал у петак, 8. новембра, са почетком у 20 сати, у Студију 6 Радио Београда организују концерт ансамбла „Градилиште".
Овај ансамбл је крајем 2011. године основала пијанисткиња Неда Хофман, која је и уметнички директор ансамбла. Идеја за његово формирање потекла је из жеље да се окупи група музичара који деле исти ентузијазам и афинитет према савременој музици, домаћих и страних аутора, као и из потребе да савремену музику у нашој земљи континуирано изводи камерни ансамбл сталног састава. Градилиште наручује композиције од одабраних домаћих и страних аутора, те тако и премијерно изводи њихова дела. Градилиште има двадесет чланова, од којих су сви реномирани извођачи са великим искуством у интерпретирању савременог репертоара, а овом приликом ће наступити Марина Ненадовић, флаута, Вељко Кленковски, кларинет, Младен Дренић и Слађана Цвејић, виолине, Љубомир Милановић, виола, Срђан Сретеновић, виолончело, Бобан Стошић, контрабас и, као гост ансамбла, Каролина Бетер, блок флаута.
На концерту у Студију 6, друге вечери овогодишње, 22. по реду Међународне трибине композитора, ансамбл Градилиште ће премијерно извести композиције савремених домаћих и иностраних аутора. Моћи ћете да чујете дела Милоша Заткалика, Станиславе Гајић, Дејана Деспића, затим америчког композитора Била Доерфелда, украјинске ауторке Ане Корсун, британског композитора Томаса Симакуа, затим дело Хикарија Кијаме који долази из Јапана, као и остварење француског композитора Јонела Петроја.
Радијски пренос ће реализовати музичке уреднице Ивана Неимаревић и Ксенија Стевановић, док ће уредница телевизијског преноса на каналу РТС Дитигал бити Невена Поповић, а редитељ преноса Иван Милановић.
Коментари