Читај ми!

Давид Ђорђевић

Давид Ђорђевић је дипломирани дизајнер текстила, рођен у Зајечару.

Завршио је Основну школу „Десанка Максимовић”, а матурирао у Гимназији Зајечар. Дипломирао је на Факултету примењених уметности у Београду, на модулу Дизајн, одсек Текстил. Тренутно је на мастер студијама на Факултету примењених уметности, одсек Дизајн текстила.

Стипендиста је Министарства за науку и технолошки развој за надарене студенте. У току школовања је активно учествовао у следећим активностима: у оквиру обележавања Светског дана рециклаже, 20. септембра 2014. године, израдио је модел женске хаљине од рециклажног материјала који је као једини изложен у оквиру централне прославе „Септембарски дани града Зајечара”. На модном конкурсу „Савремена модна колекција инспирисана уметношћу арт декоа”, који је расписао Технолошки факултет у Лесковцу Универзитета у Нишу, осваја Другу награду. На модном конкурсу „Савремена модна колекција инспирисана фантастиком”, који је расписао Технолошки факултет у Лесковцу Универзитета у Нишу, освоја Трећу награду. На конкурсу за Fashion Talents Design Competition у организацији Serbia Fashion Week, SFW/18, изабран је у десет полуфиналиста. На конкурсу „Култура на дар” у организацији Друштва за академски развој осваја Прво место за кратки филм „Тако је то било”. На конкурсу „Едукативне филмске радионице 2” у организацији Креативног Удружења Него, освојио је Прво место у категорији документарни филм за кратки филм „Apotheosis”.

Током 2020. године учествује на двема колективним изложбама: радионици „Репетиција свакодневног” у оквиру изложбе студентских радова „Тактилно просторно” у галерији „No Concept“ и изложби студентских радова „OVERVIEW/4” у Срећној галерији Студентског културног центра у Београду. Године 2021. учествује у пројекту „Виртуелне нити” у организацији Установе за израду таписерија „Атеље 61” кроз сарадњу Академије уметности Универзитета у Новом Саду и Факултета примењених уметности Универзитета уметности у Београду. На конкурсу „100 жена – 100 минијатура” у организацији кровне асоцијације „Етно мрежа” осваја награду за најбољу минијатуру у категорији млади аутор. Поводом јубиларне десете жириране изложбе „100 жена – 100 минијатура” у организацији и сарадњи са кровном асоцијацијом „Етно мрежа”, израдио је 10 минијатура у техници веза и златовеза, инспирисан археолошким наслеђем Феликс Ромулијане (Felix Romuliana). На студентском конкурсу расписаном од стране компаније „Tarkett” за израду идејних решења дезена за дечије, тинејџерске и тепихе за дневне собе, освојио је Прву награду. У организацији УЛУПУДС-А, Секције за текстил и савремено одевање, на изложби „Пренеси даље” у Манаковој кући, освојио је плакету за своје радове, тканине одевне намене, „Без назива”.

Ауторка серијала и уредница емисије је Љубица Крминац.

 

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње