Читај ми!

Светлана Матић и Мариана Кунбар Селма

Гости: Светлана Матић и Мариана Кунбар Селма

Светлана Матић је професорка српског језика и књижевница из Беча, Аустрија. Рођена је 1966. године у Београду. Завршила је Педагошку академију за образовање наставника разредне наставе 1987. године у Београду и Филозофски факултет, одсек педагогијe, 1993. године. У свом педагошком раду примењивала је иновације и комплексни поступак у учењу почетног читања и писања. Професор је матерњег језика у бечким основним школама. Ангажована је у Школском савету града Беча, у саветовалишту „Фабе", као саветник за децу мигрантског порекла са простора бивше Југославије. Реализовала је мноштво значајних пројеката који подстичу двојезичност и очување матерњег језика и културног идентитета ученика. Објавила је велики број уџбеника и књига за децу и за одрасле. Председница је аустријско-српског друштва „Вилхелмина Мина Караџић" у Бечу. Докторанд је на Бечком универзитету.

Мариана Кунбар Селма српска је књижевница родом из Лесковца, а од 1990. године живи и ради у Јерусалиму. Студирала је Филозофски факултет у Нишу, када је упознала свог данашњег супруга Исмаила Кунбара, Палестинца, те су се након завршених студија, преселили у његов родни Јерусалим. Објавила је шест књига, од чега четири књиге поезије и два романа. Актуелан је њен нови роман „Вазда", у коме описује обичаје и живот у своме родном крају и у коме су дијалози писани на аутентичном дијалекту. Пише колумне за магазин „Она".

Уредник и водитељ: Миодраг Јакшић

 

Бескрајни плави круг

Autor:
Група аутора

Последња седмична емисија из циклуса СВЕТСКА СЦЕНА И СУСЕДНЕ КУЛТУРЕ посвећена је нашој дијаспори и струјањима између ње и матичне културе у Србији. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње