Читај ми!

Катарина Костић и Снежана Ивковић

Четрдесет година постојања Српско-канадског удружења писаца „Десанка Максимовић” у Торонту.

Катарина Костић рођена је 1936. године у Шапцу. Завршила је студије француског језика у Београду. Од 1969. до 1973. живела је у Паризу, где је била сарадник енциклопедијског часописа „Алфа" (La Maison encyclopedique Alfa). Године 1973. доселила се у Торонто, где и данас живи. Била је запослена у редакцијама етничких листова на српском и руском језику све до пензије. Један је од оснивача и до 2016. била је активни председник Српско-канадског удружења писаца „Десанка Максимовић" у Торонту. Објавила је велики број поетских и прозних књига. Спада у ред најзначајних хроничара живота Срба на северноамеричком континенту. Добитник је великог броја награда и признања. Члан је Удружења књижевника Србије.

Снежана Ивковић је рођена у Вршцу. Основну и средњу школу завршила је у Зрењанину, а дипломирала је на Електротехничком факултету у Београду. Од 1993. године живи и ради у Канади. Након тридесет година рада у образовању и области информационих технологија, сада ради као новинар часописа на српском језику који излази у Торонту - „Северноамеричке новине" (САН). За рад у образовању награђивана је и у Србији и у Канади. Објавила је три књиге, као и многобројне радове у антологијама и зборницима. Од 2018. године је председник Српско-канадског удружења писаца „Десанка Максимовић". Члан је Удружења књижевника Србије.


Уредник и водитељ: Миодраг Јакшић

Бескрајни плави круг

Autor:
Група аутора

Последња седмична емисија из циклуса СВЕТСКА СЦЕНА И СУСЕДНЕ КУЛТУРЕ посвећена је нашој дијаспори и струјањима између ње и матичне културе у Србији. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње