Речено и прећутано: Медијски активизам

Новинари у политичком дијалогу

Медији су давно препознати и описани као „крвоток демократије". С временом, политичка пракса и теорија придодали су им и друге атрибуте попут чувара, стуба или гаранта демократије.

Из ове пасивне и политички неутралне позиције медији у савременом свету све чешће ускачу у улогу промотера или војника одређених политика, идеологија вредносних система. Оваква тенденција у Америци довела је до ситуације у којој сваки четврти републиканац сматра да треба угасити Си-Ен-Ен, „Њујорк тајмс" или „Вашингтон пост"... То показује да су медији, критичари Трампове политике, препознати као актери и политички противници.

У оскудици конструктивног јавног дијалога јавља се „медијски активизам". Примера за то све више је и код нас. Отуда се поставља питање где је право место и каква је улога медија у политичком дијалогу. За Речено и прећутано о томе говоре председница суда части УНС-а Љиљана Смајловић, уредник недељног издања „Блица" Ранко Пивљанин и вишегодишњи уредник и водитељ политичких дебата на РТС-у Зоран Станојевић.

Уредник и водитељ емисије је Радован Пантовић

 

 

 

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње