Речено и прећутано

ДРУГА ШАНСА

Наоми Кембел, Силвио Берлускони, Чарли Шин, Винона Рајдер, само су нека од познатих имена која су се бавила друштвенокорисним радом. Они то нису радили добровољно, из жеље да допринесу бољем животу у заједници, већ им је суд после учињених прекршаја изрекао ту казну.
У закону, a и у пракси, ова мера постоји и у Србији. Спроводи се већ неколико година, али се о њој мало зна и мало говори. Судећи по ретким написима у медијима није ни нарочито популарна. Прекршиоци, наиме, више воле да плате казну него да је одраде чистећи неки парк, помажући у болници или на неком другом месту.

Да ли је то тако и ко су људи који ипак одраде своју казну кроз „рад у јавном интересу", како се он тачно зове, покушаћемо да одговоримо у емисији Речено и прећутано. Такође, говорићемо о спровођењу тих мера, како то изгледа из угла оних који меру надгледају и оних код којих се друштвенокорисни рад одвија. Гости су: повереница Управе за извршење заводских санкција Министарства правде Милена Мирић (Канцеларија повереника у Нишу) и Миле Андрић из ЈП Хиподром Београд.

Аутор и водитељ: Светлана Јајић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње