Спорови у култури

Србија и франкофонија

Отвореност наше земље ка франкофонији и отпочињању процедуре за прелазак из статуса посматрача у пуноправно чланство OIF-а, Међународне организације Франкофонија, повод је да у данашњој емисији обрадимо ову тему.

На самом смо почетку марта, дакле месеца франкофоније који се обележава у целом свету, и код нас већ дуги низ година. Али у јавности још увек не постоји јасна слика о томе шта се под појмом "франкофонија" заправо подразумева. Ако је у погледу језика франкофонија изразито означавала заједницу људи и држава који користе француски као службени језик, временом се мењала ситуација. Колико се данас огледа и препознаје у диверзитету култура, и да ли је реч и о својеврсном протесту у односу на униформизацују културе? Давање подршке у јачању политичке и економске франкофоније такође је важно за разумевање и  тумачење овог појма.

Гости ауторке и уреднице емисије Мелихе Правдић су Радомир Диклић, директор Бете и бивши амбасадор Србије у Француској  и проф. др Јелена Новаковић, с Филолошког факултета у Београду и Анета Ђермановић, донедавно, национални координатор Србије за франкофонију.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње