Чекајући ветар

Еколошки магазин

Пубертет данас долази раније, а зрелост касније. Интернет многима није друга, него прва кућа. Има игрица где се боре против свега што човека може да држи у животу: здраве хране, хитне помоћи, операција... Победили су када умре... Учионице постају арене где по наставника није добро да му нањуше страх. У времену сиромаштва траже скупо, додатно подбодени рекламном агресијом. Читају и пишу ништа више од порука, па су и оне срамно граматички и стилски сакате... То су наша деца, формирана оним што смо им ми дали.

Гошћа емисије је Биљана Лајовић, психолог Јединице за превенцију насиља Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Антивакцинална кампања је жестока, а стручни одговор млак. Враћају се болести за које смо мислили да су искорењене. Родитељи који желе да им деца буду вакцинисана суочавају се са несташицом вакцина и веровању на реч да није битно ако се закасни неколико месеци. Вакцине се наручују од произвођача, а они су из развијене Европе. Да ли нам, пошто не досежемо ни на врховима прстију до њихових висина, шаљу оно што по квалитету заостаје за првом класом?
Са епидемиологом, проф. др Браниславом Тиодоровићем, о вакцинама је разговарала Вишња Берилажић.

Природњачки музеј Београда позива вас да током марта посетите бесплатна предавања о гљивама. Прво је у понедељак, под називом: "Како постати миколог у десет корака" - кратак курс како да постанете прави истраживач у царству гљива и на шта све тамо можете да наиђете.
Гости емисије су Невена Вукојичић, са Биолошког факултета и миколог Борис Иванчевић.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом