Читај ми!

Реприза

Математичка гимназија – од школе са три ђака до институције на врху света

Проф. др Милан Распоповић, пре више од пола века био је један од оснивача Математичке гимназије у Београду. Те 1966. године школа је имала три ђака и троје наставника, а данас њени ученици освајају више десетина медаља и пехара из математике, физике, информатике и астрономије.

По броју освојених награда ова установа је досегла врх света. Изнедрила је на стотине талентованих ђака, доктора наука и проналазача, "драгуља расутих широм планете". О историјском путу ове елитне гимназије и њеном међународном значају у научно-педагошком раду говориће наш гост, проф. др Милан Распоповић који је био и директор Математичке гимназије више од тридесет година.

Културно-уметничко друштво (КУД) лесковачких пензионера ове године је освојило прву награду на Међународном фестивалу фолклора. Тако су стигли и у Врњачку Бању на Сабор пензионера - Петнаесту олимпијаду спорта, здравља и културе трећег доба, где су свечано отворили манифестацију игром и песмом са југа Србије. О трећем животном добу говориће чланови лесковачког КУД „Пензионер" Смиља Станишић и Момчило Ценић, као и технички руководилац друштва Весна Ђорђевић и председница Клуба „Пријатељства" Мирослава Добреновић.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Један, 10:05.

Насловна страница – проф. др Милан Распоповић (Фото/М. Стојадиновић)

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом