Читај ми!

Врућина усијала телефоне Хитне помоћи

Колапси, повређивање и алкохол најчешћи су разлози за позив Хитној помоћи у овим врелим данима. Организам сваког од нас тешко се адаптира на ово време, па се број интервенција Хитне помоћи вишеструко повећао. Како раде у време врелине, ко се најчешће јавља и где најчешће интервенишу, о томе разговарамо са др Данијелом Јевтић, лекарком Хитне помоћи.

Градови су велики сакупљачи топлоте, посебно у летње време. Овај феномен има различите последице, пре свега по јавно здравље и животну средину. У густо насељеним местима последњих деценија настају такозвана топлотна острва, делови града са вишом температуром. Климатско-урбанистички феномен топлотног острва проучава доцент Архитектонског факултета у Београду Иван Симић. Он је направио мапу топлотних острва у главном граду и за Магазин говори о балансу густо насељених средина и потреба за зеленим оазама.

У Србији има око два милиона паса, а опасним се сматра око 800, углавном питбул теријера и стафордског теријера. Ове расе највише и нападају људе, неретко са смртним исходом. Последњи случај десио се јуче у Новом Саду, када је питбул усмртио човека са којим је живео. Пас је успаван, а власник притворен под сумњом да је починио тешко дело против опште сигурности. Овакви и слични случајеви отварају питања агресивних раса, њихове природе и суживота са човеком, одговорног власништва и превентиве. Одговоре нуди Сања Радосављевић из организације Анимал рескју Србија.

Уредник и водитељ: Ана Томашевић

 

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње