Читај ми!

Флаширана вода или "чесмовача"?

Неуобичајено топло време у фебруару погурало је и вегетацију, па су воћке већ процветале. Нешто слично десило се и лане, али је онда дошао мраз и угрозио многе културе у најосетљивијој фази цветања. Тога се пољопривредници плаше и сада. Климатске промене очигледно намећу промену слике воћарства у Србији, а каква би она требало убудуће да буде једно је од питања за професора Пољопривредног факултета Дејана Ђуровића.

Одлазак у продавницу, у последње време, подразумева да поторшач мора да буде добро обавештен, сумњичав и опремљен лупом или квалитетним наочарима, како би проверио садржај декларација на производима које купује. Делује као шала, али није. Једно од новијих истраживања показало је да се у 88 одсто случајева у продавницама нуди лажни мед као прави. Најчешће се потрошачи обмањују када су у питању сокови, кафа, сир, ракија и вино. О томе ћемо разговарати са инжењером технологије, Иваном Смајловићем, потпредеседником кластера "Уједињени за квалитет".

Становник Србије посечно годишње попије више од 70 литара флаширане воде са сталним трендом раста. Пре неколико дана објављена је вест да се са тржишта повлачи цела серија минералне воде једног произвођача. Разлог су промене у органолептичком саставу које се манифестују у промењеном укусу и мирису. То је повод да још једном поразговарамо о томе колико је здраво конзумирати минералну воду и на шта посебно треба да обратимо пажњу.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње