Читај ми!

Шта нам доноси понедељак?

Када прође траума, предстоји дуг период суочавања и туговања. Како га преживети, ублажити последице и смањити агресивност? Зашто смо као друштво, и у оваквом тренутку подељени и неспремни да признамо шта су стварни узроци који су довели до незапамћене трагедије? Док емотивно сломљени родитељи, деца и грађани не могу да се опораве од шока и покушавају да разумеју зашто и како се све десило, на друштвеним мрежама се појављује велики број профила који величају убице. Узнемирујућ садржај и имитирање масакра који се десио дубоко је узнемирио и запрепастио јавност.

О каквој је деци реч, како им приступити и спречити такозвани ефекат копирања, односно ланчану реакцију? Како оружје завршава у рукама младих, какви резултати се могу очекивати од увођења мораторијума на издавање дозвола за оружје, али и најављене промене кривичног закона којим се спушта граница старости за малолетне извршиоце кривичног дела? Ако се најављује могућа регулација интернета и укидање одређених страница, да ли би истовремено требало регулисати медијске садржаје, нарочито оне опскурне који се емитују у ударним терминима, вратити културу говора у јавном простору? Колика је одговорност медија и које су најчешће грешке правили?

Много је питања, а одговоре ћемо покушати да добијемо током емисије од наших саоговорника: др Татјана Миливојевић, психотерапеут и професорка Високе школе социјалног рада; др Татјана Влашковић Јовићевић, психијатар; проф. др Далибор Петровић, социлог; професорка кривичног права Вања Бајовић са Правног факултета у Београду; др Марија Ђорић, научни сарадник у Институту за политичке студије.

У трећем делу Магазина о археолошким истраживањима која увелико трају у центру Београда, у парку поред Скупшине Србије. За мање од два месеца археолози су пронашли грађевине из периода Другог светског рата, објекте из периода Другог светског рата, објекте из доба Турака, али и остатке римске гробнице из трећег и четвртог века. До какавих су открића и сазнања истраживачи дошли, како ће поступати са новим локалитетиа, али и на који начин се опходимо према постојећем материјалном наслеђу, чућемо од Милорада Игњатовића, археолога Музеја града Београда и Владимира Пајића, рестауратора и конзерватора, председника Савета за културу Скупштине града Београда. Са њима је разговарала Иванка Јоксимовић.

Уредник и водитељ Дијана Иванов Кадић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње