Све што знамо о случају девојчице коју је систем учинио невидљивом

Прошло је десетак дана од када је јавност сазнала за девојчицу коју је отац злостављао и која је била потпуно невидљива за институције иако је одавно евидентирана у Центру за социјални рад. Како су у медјувремену реаговали надлежни органи, докле се стигло у истрази и тражењу одговорности у овом незапамћеном случају? Подсетимо, у Општем протоколу за заштиту деце од злостављања и занемаривања измедју осталог пише: „Сви који примете насилно понашање према деци, дужни су да насиље спрече и пријаве надлежним органима. Центар би требало да истог дана размотри пријаву и изврши прве провере.“ Наше гошће су потпуковник полиције Оливера Зечевић из Службе за сузбијање криминала УКП; др Ивана Стевановић, дир.Института за криминолошка и социолошка истраживања и др Татјана Влашковић, психијатар.

Привредна комора Србије планира да креира мрежу саветника у регионалним коморама где би се социјалним предузећима пружала помоћ приликом регистрације. Законом који је усвојен почетком прошле године социјална економија је препозната и у нашем правном систему Србије. Иначе, овај сектор годинама успешно функционише у Европској Унији, запошљава готово 15 милиона људи, заслужан је за очување радних места и достојанствен рад. О критеријумима за стицање статуса, олакшицама и подршци на које предузетници могу да рачунају разговарамо са Милицом Павић, вишом саветницом Центра за програме подршке привреди и микро, малим и средњим привредним предузећима.

Научно-технолошки парк у Новом Саду је са Црвеним крстом, Србије, Црвеним крстом Војводине и Заводом за трансфузију крви организовао нешто другачије давање крви - уз ВР наочаре. Идеја је да се виртуелна стварност покаже на делу када је потребно умирити неког пацијента, наводи се у саопштењу. Да ли се на тај начин повећава интересовање за добровољно давалаштво питамо Владимира Тодорића, руководиоца Центра за развој НТП Нови Сад.

Како је инфузија, коју популаришу људи са естраде и многе јавне личности постала модни тренд у Србији? Шта је спорно у све чешћем посезању за венским уношењем витамина и минерала? О опасностима по здравље које носи са собом и заблудама да је реч о „еликсиру младости“ разговарамо са др Александром Војводић, дерматологом.

Уредник и водитељ Дијана Иванов Кадић.

 

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње