Реприза

Рецепт за пудер госпође Икс

Улице и тргови наших градова и даље су свечано осветљени, а у понеком фрижидеру је још увек остало нешто сарме, печења,руске салате, торте и ситних колача. И пошто сте изабрали да бар један део ове вечери проведете уз наш програм, хајде да наредних сат времена проведемо у Београду од пре једног века! Нудимо вам веома повољан аранжман. Ми вам обезбеђујемо једну необавезну, помало шаљиву драмску играрију, која ће бити прошарана прикладном и разгаљујућом музиком, а на вама је да се опустите и, надамо се, лепо забавите.

Ипак, пре него што наша празнична времепловска авантура почне, једна мала напомена. Иако се, одмах по свршетку Великог рата и након уједињења прешло на рачунање времена по, народски речено - новом, дакле Грегоријанском календару, наш народ је Нову годину још неко време наставио да свечано дочекује по оном ''старом'', Јулијанском. Тако је било и када се Нова година дочекивала пре једног века.

Али, иако ће онај прави свечарски џумбус протутњати београдским улицама у хладној вечери између 13. и 14. јануара 1923, ни новокалендарска новогодишња ноћ није прошла без догађаја од којих се даде склопити једна пригодна празнична прича, под називом: ''Рецепт за пудер госпође Икс''. Њени јунаци ће бити један полицијски капетан, његова жена, полицијски наредник и сви они које је, баш негде у ово доба другог јануара 1923. године, комедијант случај спојио у савамалском полицијском кварту.

Аутор текста ''Рецепт за пудер госпође Икс'': Вуле Журић

Редитељ: Ана Пинтер

Глумци: Милан Цаци Михаиловић, Јадранка Селец, Бојан Жировић и Жељко Максимовић

Музички уредник: Радмила Дујаковић

Организатор: Милена Борчанин

Тон-мајстор: Ратко Ристић

Уредник емисије: Војислав Карановић

--

Код два бела голуба

Autor:
Војислав Карановић

Од свог почетка, 1968. године, па до данас емисија Код два бела голуба прича приче о старом Београду, његовим житељима, појавама и догађајима, али и приче о прошлости осталих места Србије, и о свему ономе што представља живо језгро наше традиције. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом