Шта у 21. веку може да остане лично?

Канцеларија Повереника за јавне информације и заштиту података о личности покренула је капмању "НЕКА ОСТАНЕ ЛИЧНО" како би се грађанима приближила тема заштите података о личности, али и да би се сви упшознали с ризицима повреде овог права. У оквиру кампање припремљено је и пет ТВ спотова који ће се емитовати на националним и локалним станицама. О овој кампањи колегиница Ружица Зоркић-Радичевић разговарала је с Миланом Мариновићем, Повереником за информације од јавног значаја и заштиту података о личности. А пре овог прилога, на исту тему разговараћемо и са слушаоцима у нашој редовној рубрици "Питање јутра".

Осврнућемо се и на лажне дојаве о бомбама које су у понедељак, 16. маја послате на адресе преко сто школа у Београду, а претходних дана стизале су и на адресе тржних центара и других места где се окупља велики број грађана. О томе да ли је могуће ући у траг пошиљаоцима лажних дојава и како "компјутраска" истрага, причаћемо са Жарком Кецићем, стручњаком из Регистра националног Интернет домена Србије.

Сазнаћемо више детаља о догађају под називом „Свако може да пукне", који је посвећен теми менталног здравља и током којег су грађани имали прилике да сазнају више о заштити здравља, али и да се упознају са особама које су лично прошле или и даље пролазе кроз неке менталне потешкоће.

У последњем сату емисије мало ћемо се опустити и чути неке детаље иза кулиса недавно завршеног такмичења за Песми Евровизије.

Уредник и водитељ Миша Стојиљковић.

Пробудите се уз Радио Београд 1!

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње