среда, 09. феб 2022, 06:30
Решавање еколошких проблема у Прибоју
Прибој и Мали Зворник први су, пре неколико месеци, у Србији добили топлане на биомасу, чиме су системи даљинског грејања у тим општинама у потпуности прешли са мазута на еколошка горива. На лагеру топлана сада је дрвена сечка, које довољно има у локалном окружењу. Преласком са фосилних горива на биомасу, за 90 одсто ће у овим градовима бити мања емисија угљендиоксида. Да ли се лакше дише у Прибоју и да ли су ове зиме станови и установе топли питали смо вд директора градске топлане Марка Јањушевића.
Еколошко удружење Јастреб у Прибоју активно учествује у чишћењу реке Лим и неће дозволити, како су рекли еколози, да им се икада више догоде оне ружне слике од прошле године када се река није видела од разноразног отпада. Годинама се загађује Потпећко језеро које је некада било рај за купаче. Тај плутајући отпад је стигао ко зна све одакле, али се задржао неко време у Прибоју. Зна, кажу и да стигне до Београда. Но, сада је ситуација много боља.
Рачуновође у Србији имају још мање од 11 месеци да обезбеде дозволу Коморе ревизора и упишу се у Регистар пружалаца књиговодствених услуга. Без тога, од наредне године више неће моћи да раде. За сада то је учинило мање од 10 одсто рачуновођа са списка Агенције за привредне регистре. Колико ће данашњих књиговођа моћи да ради свој посао догодине, тешко је проценити. О том проблему овог јутра разговарамо са др Ратомиром Ћировићем, чланом Удружења рачуновођа и књиговођа Србије.
Аутор и водитељ Игор Обрачевић.
Autor:
Група аутора
Јутарњи програм Радио Београда 1! Ако сте помислили да је то према чувеној латинској изреци "Carpe diem" - у праву сте. [ детаљније ]
Коментари