Читај ми!

Историја Поште Србије

„Општег знања ради, посредством овог листа Читатељима јавља се, да је овде у Београду-пошта устроена, која сваке недеље двапут, сиреч Средом и Суботом управ у подне одавде за внутрашњост Сербие полази. Она је смештена у згради на Кале-Мејдану, у којој се Правитељствена мензулана находи, гди ће се следователно од данас и сва писма примати, како званична, тако и приватна.“

Тако су Српске новине известиле грађанство да је, 7. јуна 1840. године отворена прва пошта за јавни поштански саобраћај у Србији. Неколико дана касније, отворена је и у Крагујевцу, при канцеларији Попечитељства внутрени дела.

Од успостављања прве гласничке службе у устаничко време, првог завођења поштанског поретка и отварања првих пошта, преко штампања првих поштанских марки, успостављања колског саобраћаја, увођења телеграфских и телефонских веза, па све до 21.века пошта је прешла дуг и богат развојни пут о којем у вечерашњој емисији „Код два бела голуба" говори Љиљана Ђорђевић, виши кустос ПТТ музеја и аутор текста монографије „180 година Поште Србије."

У вечерашњој емисији „ Код два бела голуба" о првом завођењу поштанског поретка, развоју и модернизацији државе кроз историју поште, говори Љиљана Ђорђевић, виши кустос ПТТ музеја и аутор текста монографије „180 година Поште Србије".

Музички уредник Радмила Дујаковић.

Аутор и уредник емисије Тамара Крстић.

Код два бела голуба

Autor:
Војислав Карановић

Од свог почетка, 1968. године, па до данас емисија Код два бела голуба прича приче о старом Београду, његовим житељима, појавама и догађајима, али и приче о прошлости осталих места Србије, и о свему ономе што представља живо језгро наше традиције. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње