Куповина лекова преко интернета - ризик по наше здравље

Светска здравствена организација је недавно упозорила да је сваки други лек купљен преко интернета фалсификован и потенцијално отрован. Од почетка пандемије приметно је да грађани оклевају да иду код лекара на преглед и по рецепте, а све више њих се одлучује на куповину лекова преко интернета. Које све ризике носи употреба тако купљених лекова разговарамо са Павлом Зелићем из Агенције за лекове и медицинска средства и представником Србије у регулаторним телима Савета Европе.

Грчка планира да средином маја отвори летњу сезону и да дозволи улаз туристима који су вакцинисани, имају антитела или негативан тест. Србија преговара о дигиталном сертификату који би олакшао путовања наших грађана у Грчку. Да ли ће се велики планови за ово лето и остварити зависиће, ипак, од епидемиолошке ситуације у свакој земљи појединачно али и у самој Грчкој. Чућете више о настојањима те земље да избегне још један "бродолом туризма".

У Србији се кромпир производи у количинама које надмашују потребе домаћег тржишта. Упркос томе ми и увозимо кромпир, и то мало више него што извозимо. Још један парадокс, у региону смо лидер у производњи чипса, али не узгајамо кромпир од којег се прави помфрит. О стању на тржишту кромпира говори доктор пољопредних наука Живко Бугарчић.

Са вама - Јелена Видић.    

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње