уторак, 08. дец 2020, 10:05
У Србији се годишње баца готово 250.000 тона хране
Вакцина против коронавируса је коначно стигла. Русија је прва која је почела са масовном вакцинацијом. На самом почетку емисије чућемо прве информације управо из те земље. У последње време доста је збуњујућих налаза на тестовима за КОВИД 19, па се доводи у питање њихова прецизност. Са тим нема проблем једна домаћа компанија која производи тестове који могу да предвиде чак и ток болести. Ускоро на тржиште излазе са још једном врстом, а о томе ћемо више сазнати од Милице Тодоровске Рашић, из НЕОМЕДИКЕ.
У Србији се годишње баца готово 250.000 тона хране или 35 килограма по становнику. Само угоститељски сектор наручује око 120.000 тона намирница од којих једна трећина заврши на депонији. Тај отпад постаје озбиљан еколошки проблем, уместо да правилним третманом допринесе заштити животне средине и великим уштедама. То је смисао пројекта који се реализује у Србији већ неколико месеци, а ових дана одржана је и радионица са угоститељима. О томе ћемо разговарати са Ђурђијом Петровић из НАЛЕДА, који је један од реализатора пројекта.
Мала, микро предузећа и стартапови тешко приступају изворима финансирања и у регуларним околностима, а због епидемије коронавируса понестаје и сопствених средстава. Помоћ стиже од групе младих људи у виду пројекта ВЕНТУ. Реч је о првој српској платформи за групно финансирање мале привреде , а наш саговорник је директор платформе Лука Пејовић.
Уредник и водитељ Оливера Стајић.
Autor:
разни аутори
Животне теме, атрактивни гости, добро расположење - анализа актуелних дешавања, вести из земље и света. [ детаљније ]
Коментари