субота, 25. јул 2020, 10:05
Како против усамљености и неизвесности у доба короне?
Свет какав смо познавали до почетка марта није више исти. Поред тога што се бори против опасног вируса, све више се суочава и са економским последицама пандемије, али и са психо-социјалним потешкоћама које прате депресија и анксиозност. У другом пику епидемије Ковида 19 страх и неизвесност су још интензивнији, јер је већина људи веровала да ће епидемија трајати краће и да ће коначно победити вирус.
Да ли је излаз могућ упркос свему? Како се са потешкоћама носи старија популација и колико јој значи психолошка подршка? Питаћемо Наташу Тодоровић психолога из Црвеног крста Србије и експерта међународне мреже за превенцију насиља над старијима у Европи.
У време пандемије корона вируса, пацијенти који немају Ковид 19, а имају друга обољења суочили су се са потешкоћама како да стигну до лекара? Како се ти болесници лече последњих пет месеци, коме се јављају и како долазе до терапије? Одговоре тражимо од начелнице Службе за здравствену заштиту одраслог становништва Дома здравља у Крушевцу, прим. др Хаџи Славице Кулишић, специјалисте опште медицине.
У радио-портрету, добротвор, сликар и писац Хилда Живковић из Кола српских сестара у Врњачкој Бањи поделиће са нама прегршт мудрости о лепоти писања и дружења са кичицом и у познијим годинама.
У минутима за добру књигу говорићемо о роману „Милијардерови синови" Ивана Ивањија у којем аутор описује моћ новца, егзотичне пределе и путовања која мењају живот протагонистима ове књиге.
Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.
Музички уредник Драган Димић.
Радио Београд Један, 10:05.
Насловна страница - Наташа Тодоровић (Фото/Мрежа HumanaS)
Autor:
Марина Стојадиновић
Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]
Коментари