субота, 29. јул 2017, 09:05
Доживети стоту
Пре неколико дана представљен је Зборник радова "Јавност, старији људи и медији". Реч је о пројекту који су реализовали Факултет за културу и медије и Геронтолошко друштво Србије, а уз подршку Министарства културе и информисања. Ауторке проф. др Љиљана Манић и проф. др Наташа Симеуновић Бајић, са сарадницима, у Зборнику су објединиле истраживање везано за медијско извештавање о старости и старијима у Србији у 2015. години. Тим поводом у госте нам долази једна од ауторки проф. др Наташа Симеуновић Бајић са Факултета за културу и медије у Београду.
У минутима посвећеним здрављу биће речи о поремећајима рада штитасте жлезде, значају ране дијагностике и могућностима лечења тироиде. Болести и дисфункција штитасте жлезде су у највећем броју случајева излечиве. Међутим, уколико се не лече, могу да доведу до тешких поремећаја, па чак и смртног исхода - указује наш саговорник проф. др Милош Жарковић, начелник Одељења за болести штитасте жлезде Клинике за ендокринологију, дијабетес и болести метаболизма Клиничког центра Србије (КЦС).
У рубрици за културу представићемо књигу Јелене Георгијевне Пономарјове "Разбојничка држава Косово у светској политици", а у историјској радио-читанци ћемо се вратити у време чувара врањанског поднебља, приповедача и ромасијера Борисава Боре Станковића. Почетком 20.века написао је "Коштану" - српску драму за сва времена.
Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.
Музички уредник Драган Димић.
Радио Београд Један, 9:05
Слика са насловне стране: промоција Зборника о медијском извештавању о старијима
Autor:
Марина Стојадиновић
Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]
Коментари