Доживети стоту

Зашто је ћутање добар савезник депресији и зашто не умемо, или не желимо да слушамо саговорника? Хајде да разговарамо и победимо депресију! Овог јутра придружиће нам се представници Министарства здравља, Црвеног крста Србије, Геронтолошког центра Београд, Факултета за медије и комуникације и Норвешког универзитета за науку и технологију.

У сусрет Европском дану борбе против меланома, који се ове године обележава у понедељак  8. маја, данас говоримо о том злоћудном тумору коже. Шта је меланом, да ли се може спречити, како се дијагностикује, а како лечи? Одговоре смо потражили од проф. др Жељка Мијушковића са Војномедицинске академије.

Представићемо и сликарку Снежану Бошковић  из Удружења пензионера Стари град. Радни век је провела као главна медицинска сестра, али су сликарство и писање њена велика љубав. Одласком у пензију потпуно се посветила кичици и штафелају, стварајући дивне пејзаже и мртву природу.

Време за добру књигу издвојићемо за роман "Мод и ауд", норвешког писца Гунстејна Бакеа, а у радио-читанци ћемо прелиставати  житије светог Георгија,  који се данас слави у многим српским домовима. 

Уредник и водитељ  Марина Стојадиновић.

Музички уредник  Драган Димић.

Радио Београд Један,  9:05.

Насловна страна: округли сто о депресији у Црвеном крсту Србије

 

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом