Доживети стоту

Овог јутра водимо вас у лепи град Вршац, у Геронтолошки центар, у којем пензионерске дане проводи 108 старијих људи. Ту су пронашли добро место за живот у трећем добу. Под кровом тог Дома запослени и станари су као породица. Деле радост, срећу, али и сетне тренутке. Директор Геронтолошког центра Драган Костадиновски и његов тим даноноћно брину о старијим дамама и господи као о најрођенијима.

А у Вршцу смо, боравећи у градској библиотеци, открили тајне духовне прошлости банатске равнице уз малу помоћ библиотекара и полиглоте Тамаша Фодора.

Минуте за здравље посветили смо значају редовног и правилног узимања лекова у терапији хроничних болести попут високог крвног притиска или кардиообољења. О томе ће говорити професор доктор Бранислава Ивановић из Клинике за кардиологију КЦС.

Време за добру књигу издвојили смо за "Историју новог века од 1492. до 1815." Васиља Поповића, а у историјској радио-читанци ћемо се вратити у време творца српске драме и најбољег српског комедиографа, Вршчанина - Јована Стерије Поповића.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Један, 9:05.

Насловна страна - Ана Фијатовић и Ференц Шопоњи

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом