Доживети стоту

Овог преподнева у госте нам долазе представнице Удружења пензионера Стари град - Снежана Нена Шантић, Бисерка Срдић и Радмила Меанџија. Разговараћемо о 70. рођендану тог удружења и волонтерском раду и акцијама у којима помажу старијим суграђанима. Недавно су сакупиле храну и опрему за бебе и децу мајкама у Сигурној женској кући.

Здравствену рубрику посветили смо раку лимфних чворова - лимфому. Реч је о петом најучесталијем малигнитету у свету. У Европи више од 360 хиљада људи болује од ове болести, а око 32 хиљаде пацијената годишње изгуби битку борећи се против лимфома и хроничне лимфоцитне леукемије. О дијагностици, лечењу и могућем залечењу ове опаке болести говориће асс. др Дарко Антић, хематолог из Клинике за хематологију Клиничког центра Србије.

У оквиру "Дана Републике Српске" у Србији, недавно је представљена и књига "Исповести жена жртава рата из Републике Српске". О том наслову чућемо више од Светлане Младеновић.

Историјску радио-читанку посветићемо путници, књижевници, полиглоти и академику - Исидори Секулић.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд 1, 9:05

Извор слике са насловне стране: Покрет 65 плус

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом