субота, 06. авг 2016, 09:05
Доживети стоту
Зашто је заједница изгубила душу према старима? Да ли отуђеност господари над немоћнима и људима у годинама, почев од њихове рођене деце, преко пријатеља и комшија, па све до државе? Зашто се стари осећају обесправљенима, напуштенима и заборављенима? О томе ћемо, овог преподнева, разговарати са Чедом Недељковићем, професором српског језика у пензији и аутором романа "Лапонци".
Минуте за здравље посветили смо болести савременог доба - раку дебелог црева, медицински познатијем као колоректалном карциному. Према најновијим подацима у Србији од ове опаке болести сваке године оболи четири хиљаде, а умре око две и по хиљаде људи. Који су први знаци болести, како се дијагностикује, а како лечи сазнаћемо од проф. др Владимира Ковчина, онколога из КБЦ "Бежанијска коса" у Београду.
Рубрику за добру књигу резервисали смо за роман Светлане Маихофер "Неколико метара љубави", а у историјској радио-читанци подсетићемо на барда српске глумачке сцене, глумца раскошног талента и тананог сензибилитета Добрицу Милутиновића.
Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.
Музички уредник Драган Димић.
Радио Београд 1, 9:05
Слика са насловне стране: Златно доба Крушевац
Autor:
Марина Стојадиновић
Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]
Коментари