Читај ми!

Шта рече?

Ово издање емисије „Шта рече?” позабавило се феноменом „Гугла” и његовим утицајем на свакодневну комуникацију.

Да ли сте размишљали шта је то што најчешће претражујемо путем Гугла? Колико нам овај претраживач служи да се едукујемо а колико да просто прекратимо време између две „озбиљније” обавезе током дана?
Живимо у времену лажних вести и информација које се рапидно смењују, тако да Гугл често уме, од доброг слуге, да постане јако лош господар. Иако су нам информације доступне и буквално су нам на длану, морамо да научимо како да их селектујемо и проверавамо своје изворе.
Моменат у којем се свет тренутно налази баца ново светло на опасност од полуистина и дезинформација. Присутна је тенденција да се многи грађани о коронавирусу информишу путем Интернета а прича се да чак и поједини лекари „гуглају” дијагнозе. Како избећи непријатности које лако могу да настану?
За људе који су недовољно информисани о теми коју гуглају постоји велика шанса да буду заведени сличношћу појмова. Колико пута нам се деси да гуглајући рецимо, појам „крокодил” у ствари наиђемо на информације које јесу тачне али се тичу не зеленог рептила, већ опасне дроге која хара светом.
О овим и другим недовољно познатим аспектима Гугла разговарали смо са социологом Далибором Петровићем. Такође, припремили смо вам наше уобичајене рубрике као и актуелно репортерско укључење у првом сату.

Водитељи: Ивана Весић и Миодраг Стошић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње